انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی

ساخت وبلاگ
چکیده : انتخاب رشته کنکور سراسري رياضي هرساله تعداد زيادي داوطلب در گروه هاي آزمايشي مختلفي با ... با عنوان : انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی بخوانید :

 

انتخاب رشته کنکور سراسري رياضي

هرساله تعداد زيادي داوطلب در گروه هاي آزمايشي مختلفي با هم رقابت مي کنند , رشته هاي کنکور سراسري رياضي پس از تجربي پرطرفدارترين گروه آزمايشي در کنکور هاي سراسري هستند . به هنگام برگزاري آزمون داوطلبان و دانش آموزان اين رشته بايد آمادگي کافي را داشته باشند چرا که تعداد کثيري از داوطلبان با اختلاف اندکي در رتبه به رقابت با يکديگر مي پردازند .

گروه آزمايشي رياضي نيز مي توانند مانند ساير گروه هاي آزمايشي در دوره هاي روزانه , شبانه يا نوبت دوم , نيمه حضوري و صرفا با سوابق تحصيلي پذيرفته شوند . در اينجا به شرح شرايط و ويژگي هاي دو دوره ي روزانه و شبانه خواهيم پرداخت .

روزانه

مدارک کسب شده از اين دانشگاه ها اعتبار بالايي در ميان ساير دانشگاه ها دارد و افراد فارغ التحصيل از دانشگاه هاي روزانه به شرط داشتن مهارت کافي زودتر در بازار کار جذب مي شوند .

پس از اتمام دوره ي تحصيلي در دانشگاه روزانه فارغ التحصيل نسبت به تحصيل دوره رايگان تعهد خدمت در کشور را دارد و تا پايان اين دوره حق خروج از کشور را نداشته مگر اينکه هزينه آن را بپردازد .

دانشگاه هاي دولتي روزانه هيچ وجهي بابت تحصيل از دانشجويان خود دريافت نمي کند و هزينه هاي جاري مانند خوابگاه و غذاي دانشجويي هم بسيار اندک و ارزان است که پس از اتمام دانشگاه به صورت اقساطي و يا يکجا از دانشجو دريافت مي گردد .

• شبانه

دانشگاه هاي شبانه يا نوبت دوم همان مدارک دوره روزانه را به فارغ التحصيلان خود مي دهد چرا که کيفيت تحصيل در اين دانشگاه ها مانند دوره هاي روزانه است اما در اين دوره از دانشجو شهريه اخذ مي گردد و ميزان آن هم به سطح علمي دانشگاه بستگي دارد , دانشگاه هاي خوب مبلغ بيش تري از دانشجويان اخذ مي کنند .

ديگر تفاوت اين دوره با دوره ي روزانه عدم تعهد خدمت است چرا که دانشجو تمام هزينه هاي تحصيل خود را پرداخت مي نمايد , مدرک اتمام دانشگاه پس از فارغ التحصيلي به فرد داده مي شود و اجباري براي ماندن در کشور وجود نخواهد داشت .

برای مشاهده پربازدیدترین مقالات سایت جامع درخت دانش بر روی لینک های زیر کلیک کنید:

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97

سامانه انتخاب رشته مجازی

 دفترچه کنکور سراسری 97

لیست رشته های بدون ککور دانشگاه آزاد 97

انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی، انتخاب رشته کنکور سراسری گروه تجربی، انتخاب رشته دانشگاه آزاد تجربی، انتخاب رشته تجربی 97، انتخاب ر مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی 97شته کنکور ریاضی 97,...
نویسنده : teletexting بازدید : 12 تاريخ : يکشنبه 31 تير 1397 ساعت: 13:38